Värske aktsiaturgude tõus näitab, et USA president Donald Trump pani senise tollipoliitikaga tekitatud hullusele pausi oodatust kiiremini, ütles riigikogu liige ja investor Mario Kadastik.

- Mario Kadastik
- Foto: Andras Kralla
"Trump lasi saba alla," märkis Kadastik Äripäeva raadio neljapäevases hommikuprogrammis.
Kadastik tunnistas, et aktsiaturgude languse ajal kaalus ka tema uute investeeringute tegemist. "Ma tõsiselt kaalusin. Ma olin pangas, maksekorraldus oli praktiliselt valmis ja siis mõtlesin, et äkki kukub veel veidi," ütles ta. "Kahtlustasin, et Trump oma tariifihullusega nii kiirelt alla ei anna, see oli üllatus."
Lisaks rääkis Kadastik lähemalt, mis seisus on koalitsioonis riigifirmade erastamise plaan.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Mario Kadastikku intervjueeris Meelis Mandel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
On ainult üks positiivne stsenaarium, Venemaa pankrot
Tänapäeva maailmamajandus ei ole nullsummamäng, kus ühe riigi võit tähendab teise riigi kaotust, kirjutab majandus- ja investeerimishuviline ettevõtja Peep Kuld.
USA aktsiad tõusid kolmapäeval plahvatuslikult kõrgele, kui president Trump teatas 90-päevasest tariifide peatamisest enamiku riikide jaoks, kuid samal ajal tõstis Hiinale määratavaid makse veelgi, vahendas Yahoo Finance.
Donald Trump lahendas tänavu ajaloolaste vaidluse, et kas tollitariifide kehtestamine paneb ikka börsi langema. Paneb küll! Nüüd on küsimus, kui kaua ja kuhumaani see langeb.
15. juunil tunnustati ettevõtteid ja organisatsioone, kes on andnud silmapaistva panuse Eesti riigikaitsesse ning reservväelaste toetamisele. „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustus toob esile tööandjad, kes aitavad reservväelastel osaleda õppekogunemistel, väärtustavad ajateenistuses omandatud kogemusi ning panustavad laiemalt Eesti julgeoleku tugevdamisse.