Tallink eelistab ka uuel aastal dividendi maksta, kuid grupi juht Paavo Nõgene pead ei anna, et nii ka läheb.

- Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.
- Foto: Liis Treimann
Nõgene usub siiski, et tulemused tulevad sel aastal nii head, et saab dividendi maksta. Kui nii ei lähe, peaksid tulemused olema ikkagi väga halvad.
Tallinki müügitulu jäi teises kvartalis möödunud aastale alla, kasum kukkus lausa viis korda. Nõgene sõnul on näitajad majanduskeskkonna nägu. Lisaks on Tallinkil praegu tööta kaks laeva, mis seisavad kahjumlikuna.
Miks ikkagi sellised tulemused tulid ja millised on Tallinki plaanid edaspidiseks, sellest kuuleb intervjuus lähemalt.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Intervjueeris Lauri Leet.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eelmise aasta lõpus hoo sisse saanud Eesti ettevõtete ostu-müügituru elavnemine jätkus ka esimesel kuuel kuul, tehingute arv kasvas aastaga pea poole võrra.
Tallinki aktsiate omanikud saavad soovi korral oma aktsiad suuraktsionärile Infortar poolmuidu ära anda kuni 5. augustini.
Infortari juhatuse esimehe Ain Hanschmidti kinnitusel pole ühegi fondiga Tallinki osaluse ostmiseks läbirääkimisi peetud. "See tuleb neile täieliku üllatusena."
Lätis peakontorit omav finantstehnoloogia ettevõte Wandoo Finance näeb oma suurimat kasvupotentsiaali Ladina-Ameerikas. Ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Iveta Bruvele sõnul on Peruus saavutatud veidi enam kui aastaga laenutaotluste maht, mis läheneb Poola turule, kus ettevõte on tegutsenud kümme aastat. Samal ajal tugevdab Wandoo Finance kohalolekut Baltikumi kapitaliturgudel ning otsib uusi kasvuvõimalusi väljaspool traditsioonilist tarbijalaenuäri.