India on orienteerinud end Lääne poolele, mitte ei seisa Venemaa ja Hiina kõrval, ütles Äripäeva välisuudiste toimetaja Indrek Lepik.

- Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja India peaminister Narendra Modi.
- Foto: Reuters/Scanpix
Lepik rääkis Äripäeva raadio neljapäevases hommikuprogrammis lähemalt India valimistulemustest ja riigi asetumisest geopoliitilisel tasandil. Ta selgitas, et viimast kümmet aastat arvestades on India muutunud üha rohkem Lääne sõbraks. Ta lisas, et India on demokraatlik riik piirkonnas, "kus demokraatia ei õitse".
Kui vaadata Indiat ja tema naaberriiki Hiinat, siis need kaks ei ole kindlasti sõbrad – geopoliitiliselt vaadatuna on kindlasti tegu rivaalidega, märkis Lepik.
Lepik rääkis veel lähemalt USA presidendivalimiste arengust, peagi toimuvast pöördest Ühendkuningriigis, Iisraeli sõjast Hamasiga ja Ukraina võitlusest Venemaa vastu.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Indrek Lepikut intervjueeris Gregor Alaküla.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Suures Indias on ettevõtjate jaoks võimaluste ring lai, aga Eesti ettevõtted ei saa seal läbi lüüa odava hinna või mahuga, rääkis Eesti India saatkonna asejuht Margus Solnson.
India valimiste kontekstis tasub teadvustada, et kiire majanduskasvuga India vajab endiselt sidemeid Venemaaga, aga on samuti olulisel määral seotud lääneriikidega, ütles Äripäeva välisuudiste toimetaja Indrek Lepik.
15. juunil tunnustati ettevõtteid ja organisatsioone, kes on andnud silmapaistva panuse Eesti riigikaitsesse ning reservväelaste toetamisele. „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustus toob esile tööandjad, kes aitavad reservväelastel osaleda õppekogunemistel, väärtustavad ajateenistuses omandatud kogemusi ning panustavad laiemalt Eesti julgeoleku tugevdamisse.