Kui majandus ei tõuse, ei peaks tõusma ka pensionid või õpetajate palgad, ütles tööandjate keskliidu aseesimees Ivo Suursoo.

- Ivo Suursoo
- Foto: Raul Mee
Suursoo nentis Äripäeva raadios, et riik peaks sõnastama kõigile arusaadavalt sõnumi, et kui majanduses läheb halvasti, siis ei tõuse ka pensionäride või avalike teenistujate palgad. Ta ütles, et koguni 85 protsenti riigi sissetulekutest pärineb ettevõtjate makstud tööjõu tarbimismaksudest. Seetõttu peaks riigi fookus olema majanduse arengul.
“Kui me ei pane majandust fookusesse, siis me ei suuda ellu viia hariduse ega rohepöörde eesmärke,” nentis Suursoo.
Tema sõnul iseloomustab Eestit see, et ühiskonnal on väga kõrged ootused.
Artikkel jätkub pärast reklaami
“Me tahame kõige rohelisemat keskkonda, tahame õpetajate palgatõusu, tahame neljarajalisi teid. Tahame kõiki asju ja korraga,” ütles Suursoo. Tema jaoks peegeldub selles riigi peataolek.
Tööandjate keskliit ongi valitsusele teinud kaheksa ettepanekut, mis tooksid majanduse taaskord fookusesse.
Neist kuuleb juba intervjuus.
Küsis Indrek Mäe.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Äripäeva raadio saates räägivad Hairmagicu asutaja Kristiina Kalev ja tema tütar, Cybercat juuksesalongis tegutsev Maria Kanter ettevõttest, mis on Eestis üks väheseid, kes valmistab juuksepikendusi ja parukaid algusest lõpuni kohapeal.