Konjunktuuriinstituudi värske majandusuuringu järgi on kõik Eesti majanduse olulised indikaatorid juba vähemalt kolmandat kvartalit järjest negatiivsed, rääkis instituudi juht Peeter Raudsepp.

- Eesti Konjunktuuriinstituudi direktor Peeter Raudsepp tutvustas värsket majandusuuringut.
- Foto: Andras Kralla
“Ma ei näe ka täna olulisi eeldusi, mis viiks kiiresti majanduse kasvule,” rääkis Raudsepp Äripäeva raadio hommikuprogrammis. “Tegemist on kriisiga, mis ongi pikaajaline ja kus kriis ise ei ole tingitud majanduses leiduvatest põhjustest, vaid põhjustest, mille on toonud meile erinevad poliitikad meil ja väljaspool.”
Intervjuust saab kuulda, millist lahendust Raudsepp praegusest kriisist väljumiseks näeb nii ettevõtjate kui ka riigi jaoks. Samuti tõi ta välja näitajad, mis Eesti majanduse seisu ilmestavad, ja selgitas, millest raskused tingitud on.
Intervjueeris Igor Rõtov.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Suurem langus on möödas ja põhi võiks olla käes, on tööstusettevõtted tükk aega lootnud, kuid paraku pole nõudluse kasvu lähiajal oodata, kirjutab Äripäeva toimetaja Makromaania uudiskirjas.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.