Keskkonnale oleks parim, kui tarbimine väheneks, kuid kuna selline lähenemine pole ühiskonnale vastuvõetav, tuleb leida teised lahendused, rääkis Rohetiigri juht Eva Truuverk.

- Rohetiigri juht Eva Truuverk
- Foto: Raul Mee
“Tänapäeva inimene on valmis üksmeelselt välja surema planeedil Maa, aga oma mobiiltelefonist mitte keegi ei loobu. Kui mobiiltelefon ära võtta, siis pigem ajame endale mulla peale ja sureme välja. Seetõttu peame ikkagi välja mõtlema sellise variandi, kuidas me raiskame ja reostame minimaalselt, nii et planeet selle ära talub,” rääkis Truuverk.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtjad kirjutavad praegu koos Rohetiigriga kokku plaani, kuidas maanteed, raudteed ja merd mööda ning taevas toimuv liiklus saaks olla keskkonnasäästlikum. Sarnane teekaart on juba valmis ehituse kohta.
Iga ettevõtja saab alustuseks investeerida paar tundi nädalas aega, uurimaks, mis aitaks nende tegevusalal keskkonna jalajälge vähendada. Ka see on roheline investeering, kirjutab riigikogu liige ja TalTechi rohepöörde nõunik Pärtel-Peeter Pere (Reformierakond) vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Intervjuu Rene Tammistiga
Energeetikafirma Utilitas Wind avas äsja Pärnumaal Saardes uue tuulepargi, ent firma juht ning eksminister Rene Tammist on pessimistlik. Eestis läheb tuuleparkide arendamine vaevaliselt, naabrite juures Lätis ja Leedus palju ladusamalt.
Lätis peakontorit omav finantstehnoloogia ettevõte Wandoo Finance näeb oma suurimat kasvupotentsiaali Ladina-Ameerikas. Ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Iveta Bruvele sõnul on Peruus saavutatud veidi enam kui aastaga laenutaotluste maht, mis läheneb Poola turule, kus ettevõte on tegutsenud kümme aastat. Samal ajal tugevdab Wandoo Finance kohalolekut Baltikumi kapitaliturgudel ning otsib uusi kasvuvõimalusi väljaspool traditsioonilist tarbijalaenuäri.