Euro langusel dollari suhtes kuni üks ühele kursini on kahtlemata investorite portfellidele suur mõju. Uurisin, kui palju mina sellega kaotan või hoopiski võidan.

- Dollar sel aastal olnud minu jaoks kõige kasulikum investeering.
- Foto: Villu Kraan
Alustan portfelli ülevaatega. Dollarites hinnastatud aktsiates on mul positsioon Microsoftis, Apple’is, Berkshire Hathaways, Alphabetis, Adobes ja Teslas. Nende osakaal portfellist kokku on 42,9%. Veel on mul 16,1% portfellist Norra kroonides (Equinor ja Leroy Seafood), 2,1% Rootsi kroonides (Swedbank) ja 0,7% naelsterlingus (Wise). Ülejäänu 38,2%, koosneb eurodes nomineeritud aktsiaist – LHV Group, Coop Pank, EfTEN, Enefit Green, Ampler, Saunum, Bikeep, võlakirjadest, mida on kokku 6% portfellist, 3,4% ühisrahastusest ja vabast rahast 1,7%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euro vahetuskurss on 19,5 aasta kõige lähemas punktis 1:1 suhtele USA dollariga ning võib asjatundjate sõnul peagi edasi langeda.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.