USA aktsiaturud jätkasid tehnoloogiaaktsiate eestvedamisel langust; S&P tegi läbi suurima kukkumise veebruarist saadik.

- NYSE hoone.
- Foto: AFP/Scanpix
S&P 500 indeks taandus eilsega võrreldes 2,15%, Dow 1,99% ja Nasdaqi liitindeks koguni 2,67%. Nasdaqi languses oli peamine süü suurtel tehnoloogiaaktsiatel: näiteks Microsoft langes 2,87%, Apple 2,49% ja Alphabet 3,02%.
Seotud lood
Teisipäeval indeksid langesid, kui investorid müüsid aktsiaid potentsiaalse inflatsiooni tõusu hirmus. Peamiselt väljuvad investorid kasvuaktsiatest, mis saaksid inflatsiooni kiirenedes suurema löögi, vahendab Yahoo Finance.
USA aktsiaturud lõpetasid esmaspäeva langusega, sest investorid muretsevad aina rohkem inflatsiooni pärast. Selle tõttu müüdi tehnoloogiasektori aktsiaid ning panustati tsüklilistele aktsiatele, vahendab Reuters.
Vaatamata negatiivsele aprillikuu töökohtade aruandele, mis näitas, et USA majandus lisas oodatust palju vähem töökohti, kuigi piiranguid leevendati, oli aktsiaturgudel positiivne kauplemispäev ja kõik peamised indeksid kerkisid, vahendab Yahoo Finance.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.