Napilt on eelmine suur diiselmootorite heitmeskandaal vaibumas, kui juba kerkib Volkswagen Grupi ette uus suur probleem, kirjutab Briti autoväljaanne Autocar.
Nimelt puudutab seekordne mure 124 000 elektriautot ja pistikhübriidi, mille laadimissüsteemist on avastatud kantserogeenset metalli, kaadmiumi. Probleem puudutab nii Volkswageni e-Golfi, e-Upi, Golf GTEd ja Passat GTEd kui ka hübriidajamiga Audi ja Porsche mudeleid.
Wirtschaftswoche teatab, et VW sai probleemist aimu 20. juulil ja informeeris kohe ka võime. Laadijates peitub 0,008 grammi kaadmiumi, mis hästi isoleerituna küll kasutajatele ohtu ei kujuta, kuid murekohaks on kemikaali keskkonnamõju pärast sõidukite eluea lõppu.
Nüüd ootab Volkswagen Saksa transpordiameti KBA otsust, kas ettevõttel tuleb kohe 124 000 müüdud sõidukit remondiks tagasi kutsuda.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eestis on tavaks, et kui perre sünnib juba mitu last, vahetatakse korter maja või ridaelamu vastu. Rohelus, igaühele oma tuba, kodukontor – just nendel põhjustel suunduvad inimesed üha enam linnast välja koduotsingutele. Tallinnas on aga uusi ja erilisi maju, kuhu mahub suur pere mugavalt elama nii, et kõigil on ruumi ja hea olla.