Üha enam hakkame mõistma, kui kahjulikuks oleme oma linnad ise ehitanud, kirjutab mikromobiilistele sõidukitele nutilahendusi pakkuva idufirma Bikeepi asutaja ja tegevjuht Kristjan Lind. Mitmed maailma keskused juba planeerivad oma linna uue kontseptsiooni järgi ja 5–10 aasta jooksul jõuab see trend ka Eestisse, arvab ta.

- Bikeep rattaparkla balti Jaama turu ees
- Foto: Andras Kralla
Tänapäeva linnad on ehitatud autokeskseks: esialgu mõeldakse, kuidas autoga liigelda ja parkida saaks, siis mõeldakse, kuhu majad mahuvad, ja alles seejärel mahutatakse allesjäänud ruumi nii jalakäijad kui jalgratturid. Mingil hetkel oli auto omamine rikkuse märk ning jõukuse kasvades tekkisid eeslinnad ja ehitati kiirteid. Aegamööda ilmnesid aga sellise lähenemise kitsaskohad ning üha kõlavamalt räägitakse õhusaastest, liiklusummikutest ja kliimamuutustest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pandeemia, energiakriis, sõda Ukrainas ja kõikuvad sisendhinnad panevad viimastel aastatel Eesti taristusektori keerulisse olukorda. Kuidas ehitada ja planeerida pikaajalisi projekte maailmas, kus olud muutuvad kiiremini kui objektid valmida jõuavad?